آکادمی آموزش آی تی :: بدون صرف وقت و هزینه ، رایگان و به صورت آنلاین یاد بگیرید !

تغییر رمز پنل مدیریت وردپرس از طریق phpmyadmin

شاید برای شما هم پیش امده است که رمز ورود به وردپرس خودتون رو فراموش کردید ! اولین راه برای بازیابی رمز ، استفاده از گزینه (رمزتان را گم کرده‌اید ؟ ) در هنگام ورود به سایت هستش . اما مشکل اصلی زمانی است که شما ایمیل خود را اشتباهی داده باشید یا رمز خود ایمیل رو هم فراموش کرده باشید .

نگران نباشید ، در این شرایط می تونید از phpMyAdmin موجود در پنل هاست خودتون استفاده کنید . با آکامیت همراه باشید .

 

روش بازیابی رمز عبور در وردپرس

ابتدا از هاستون به قسمت phpMyAdmin وارد بشید . پس از ورود به phpMyAdmin از نوار سمت چپ، نام دیتابیس سایتون رو انتخاب کنید .

جداول وردپرس به صورت پیش فرض دارای پیشوند wp_ هستند . از پنل سمت چپی و کادر جستجو به دنبال جدول ( wp_users ) گشته و بر روی آن کلیک کنید تا جدول کاربران برای شما باز شود .

وردپرس تغییر رمز پنل مدیریت وردپرس از طریق phpmyadmin

حال در صفحه باز شده ، شما میتوانید لیست تمام کاربران سایت رو ببینید . کاربری که سعی تغییر رمز آن را دارید ، رو پیدا کرده و بر روی Edit کلیک کنید.

2 تغییر رمز پنل مدیریت وردپرس از طریق phpmyadmin

در صفحه باز شده می توان فیلدهای مربوط به کاربران را مشاهده کرد :

۱ . فیلدی است که نام کاربری را نگهداری می کند .

۲ . فیلدی است که کلمه عبور را نگهداری می کند. ( رشته ای طولانی به عنوان کلمه عبور در اینجا قرار دارد . وردپرس هیچگاه کلمه عبور اصلی را در سیستم نگهداری نمی کند و بنا به دلایل امنیتی این رمز کد شده و عبارت کد شده نگهداری می شود . )

۳ . فیلدی است که ایمیل را نگهداری می کند .

8 تغییر رمز پنل مدیریت وردپرس از طریق phpmyadmin

جهت تغییر نام کاربری و ایمیل، شما میتوانید به راحتی این دو گزینه را تغییر بدید . اما برای تغییر رمز عبور ، ما باید رمزمون رو کد کنیم و برای این کار در ستون Function مربوط به user_pass عبارت MD5 را انتخاب کنید، سپس رمز عبور خود را در ستون Value مربوطه وارد کنید تا رمز جدید کد شود.

4 تغییر رمز پنل مدیریت وردپرس از طریق phpmyadmin

بعد از انجام تغییرات مورد نظر بر روی Go کلیک کنید.

خواهید دید که در قسمت بالایی صفحه جدید عبارت ۱row affected  ظاهر خواهد شد واین به معنی تغییر موفقیت آمیز کلمه عبور و سایر مشخصات کاربر انتخابی خواهد بود.

حالا می تونید با کلمه عبور جدید وارد پنل مدیریت وردپرس بشید .



آکادمی آموزش آی تی یا به مختصر آکامیت فعالیت خود را از اولین روز تابستان سال 1395 آغاز کرده است و هدف آن بهبود سطح دانش مردم در حوزه آی تی میباشد .

    دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    منوی سایت