آکامیت

۷ راه افزایش سرعت مرورگر موزیلا فایرفاکس

مرورگر موزیلا فایرفاکس ، مرورگری بسیار سریع است . اما به مرور زمان کند میشود . در این پست ما می خواهیم ترفند هایی را برای افزایش سرعت موزیلا فایرفاکس برایتان معرفی نماییم. پس تا پایان پست با اکامیت همراه باشید .

۱ . غیر فعال کردن محتوای فلش

اولین چیزی که در زمان شروع کار با یک مرورگر جدید باید کرد ، غیرفعال کردن محتوای فلش در صفحات وب است . هنوز هم بسیاری از وب سایت ها از ادوبی فلش پلیر جهت پخش فیلم ها و یا سایر محتویات فلش از جمله تبلیغات استفاده میکنند . این کار منجر به مصرف زمان بیشتری جهت بارگذاری صفحه وب میشود .

جهت غیرفعال کردن فلش در فایرفاکس :

۱ . از منوی اصلی فایرفاکس در گوشه بالا ، سمت راست بر روی Add-ons کلیک کنید .

۲ . در صفحه باز شده از منوی سمت چپ بر روی Plugins کلیک کنید و در لیست پلاگین ها Shockwave Flash را پیدا کنید .

۳ . روی منوی کشویی واقع در کنار آن کلیک کنید و گزینه Ask to Activate را انتخاب کنید .

۲ . غیر فعال کردن افزونه ها

اگر شما افزونه زیادی بر روی فایرفاکس خود نصب کردید یکی از عمده دلایل کاهش سرعت مروگر افزونی ها هستند . شما میتوانید با مراجعه به صفحه افزونی ها آن ها را فعال یا غیرفعال کنید . اما لازم نیست همه‌ی آن ها را غیرفعال کنید ، فقط افزونی هایی را که حافظه زیادی از رم اشغال کردند را حذف یا غیرفعال کنید .

ابتدا پلاگین about:addons-memory 2016 رو از مخزن فایرفاکس نصب کنید . و با تایپ about:addons-memory در نوار آدرس فایرفاکس به صفحه افزونه برید . حال شما تمام افزونه های نصب شده همراه مقدار منابعی که مصرف میکنند را میبینید . با استفاده از این اطلاعات پلاگین های اضافی را حذف کنید .

۳ . آزاد کردن حافظه

شما میتوانید با ازاد کردن حافظه به فایرفاکس خود سرعت بدید برای این منظور در نوار ادرس فایرفاکس about:config تایپ و enter را بزنید در صفحه باز شده ، بر روی گزینه Minimize memory usage کلیک کنید .

 

۴ . فعال کردن Pipelining

این قابلیت این امکان را میدهد تا بجای یک ارتباط با سرور ، چندین ارتباط با سرور داشته باشید ( شبیه آنچه مدیریت ها دانلودها آن را انجام میدهند ) تا صفحه با سرعت بیشتری لود شود . برای اینکار متن about:config در نوار ادرس تایپ کرده و Enter را بزنید در صفحه باز شده موارد زیر را جستجو کنید و Value رو با توجه به مقدار مقابل هر گزینه تغییر بدید .

    Network.http.pipelining -> true

   Network.http.pipelining.aggressive -> true

Network.http.pipelining.maxrequests -> 8

Network.http.pipelining.ssl -> true

۵ . غیر فعال کردن انیمیشن های فایرفاکس

جهت غیرفعال کردن انیمیشن ها در فایرفاکس ، متن about:config در نوار آدرس تایپ کرده و Enter را بزنید در صفحه باز شده animate را جستجو کنید و ورودی های گزینه ها رو مانند تصویر زیر کنید .

۶ . استفاده از پلاگین هایی برای افزایش سرعت

پلاگین های زیادی برای افزیش سرعت فایرفاکس است . در زیر چندین پلاگین خوب برای اینکار پیشنهاد شده است :

Speed Tweaks

Image Block

Auto Unload Tab

۷ . استفاده از پلاگین هایی برای افزایش سرعت

اگر موارد بالا سرعت مرورگر شما را زیاد نکرد . شما باید تنظیمات مرورگر خود را ریست کنید . توجه کنید اگر تنظیمات بالا جواب داد دیگر نیازی به انجام این مرحله نیست . 

متن about:support در نوار آدرس تایپ کرده و Enter را بزنید در صفحه باز شده ، گزینه Refresh Firefox را انتخاب کنید .

admin

آکادمی آموزش آی تی یا به مختصر آکامیت فعالیت خود را از اولین روز تابستان سال 1395 آغاز کرده است و هدف آن بهبود سطح دانش مردم در حوزه آی تی میباشد .

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید !

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.


instagram aparat Google-plus Telegram_Messenger facebook